התחלה חדשה- אחרת ושונה

ביום ההולדת הקרוב אתחיל חיים חדשים. בראש השנה אמצא עבודה חדשה. בפסח נעבור דירה. ביום ראשון נתחיל דיאטה. מי מאיתנו לא הצהיר את משפטי המחץ האלה לפחות כל חג וכל יום הולדת?
לקראת ראש השנה כולנו להוטים להבטיח לעצמנו הבטחות מבלי לשים לב שהן נועלות את התפיסה שלנו למספר מועדים משמעותיים במהלך השנה בהם נכון יהיה לערוך שינוי כלשהו בחיינו. באמצעות תפיסה זו אימצנו לעצמנו נקודות ציון הפזורות לאורך ציר הזמן של כל שנה והפנמנו שבאותן נקודות זמן ורק בהן יהיה הכי טוב, הכי מוצלח והכי נכון להחיל את השינוי אותו אנו מבקשים לעצמנו. אל לנו להאשים את עצמנו מאחר ותפיסות אלה רווחות בקרבנו משחר האנושות, עוד בתקופות שנערכו טקסים לציון אירועים שונים וגם משונים לפי זמן הירח והכוכבים. מדור לדור השתכללו האמונות והנה היום אתם עצמכם עדים ונוכחים בפיסת היסטוריה שתיכתב בספרי הדורות הבאים בעוד עשרות ומאות שנים.

עצרו רגע לחשוב עם עצמכם: אם אני רוצה כל כך דבר מה וכולי תקווה שיצליח והשתוקקות לחוות אותו בהקדם, מדוע עלי לחכות עד החג הבא, יום ההולדת הבא או כל יום מפורסם הבא? אם אני רוצה להרגיש את ההנאה מהדבר, האין זה הגיוני להחיל אותו- ממש היום או לכל המאוחר- מחר?!

האם ידעתם שבכל יום חדש אנו מתעוררים כאשר המוח המודע "מאופס" ומתחיל את כל "סט המחשבות" מחדש? בכל בוקר עם היקיצה אנו יכולים לבחור את "סט המחשבות" שילווה אותנו במהלך היום. אם סט המחשבות כולל בתוכו אתגרים ובעיות אנו יכולים לבחור גישה שונה להתבונן עליו, לראות את הצדדים החיוביים של האירועים ולחשוב כיצד אנו מתמודדים איתם בצורה הטובה ביותר שנוכל. "מאופס את אומרת??"

בעבר האמינו שבמהלך זמן השינה המוח אינו פעיל ומצוי בתרדמת.  ככל שהשתכללה טכנולוגית בדיקות ההדמיה ובדיקת פעילות גלי המוח גילו מחקרים כי בזמן  שינה מתקיימת פעילות רבה באזורים רבים במוח, כאלה שלא פעילים בזמן ערות וגם כאלה שכן. בין האזורים הפעילים במוח בזמן השינה נמצאים החלקים האחראים על עיבוד זיכרונות והתמצאות במרחב, אזורים שאחראים על ניתוח והבנה של מידע ויזואלי שהתקבל באמצעות חוש הראייה, והאמיגדלה שאחראית על וויסות רגשות. אם פעם חשבו שבזמן השינה המוח רדום לחלוטין, הרי שהיום יודעים שבזמן השינה מתקיימות במוח "פעולות תחזוקה" , הפרשות של הורמונים חיוניים, תיקון נזקים פיזיים ורגשיים, בנית וחידוש רקמות ושימור האנרגיה בגוף.

בזמן השינה המוח המודע נכנס למצב רדום, כל הפעולות הרצוניות שבמהלך היום יש לנו שליטה עליהן שוקעות למצב הדממה והחלק הלא רצוני של המוח, הוא התת מודע, מתעורר לעשות את העבודה האמיתית והמשמעותית בה הוא מנתח את כל אירועי היום, מכניס כל חוויה שעברנו למגירה הנכונה, לקטגוריה המתאימה, מחליט איזה מידע רלוונטי ונשאר בזיכרון ואיזה מידע מיותר ועדיף למחוק אותו לטובת זיכרונות משמעותיים, מנתח ומעכל את כל מהלך היום, מסנן ומנפה, מסדר ומארגן. חשוב שנדע כי המידע שהתקבל אצלנו בהכרה באמצעות החושים מתורגם בתודעה שלנו בסיוען של תפיסות ואמונות שהושרשו בנו מהורינו, מהורי הורינו ומדורי דורות אחורנית. במקרים רבים האמונות הללו מתנגשות עם ההיגיון ועם האני הפנימי שבנו ויוצרות דיסוננס, חוסר התאמה למי שאנחנו במקור, לישות בה הגחנו לעולם ברגע הלידה הניטראלי.

הבשורה המשמחת היא שכל לילה מתקיים במוחנו תהליך Reset. אם ניכנס למצב של מודעות גבוהה ברגע הראשון של היקיצה נבחין שהמוח שלנו ריק ממחשבות, נקי מכל מה שהעולם הפיזי הסובב אותנו עומד לגלות לנו ביום החדש הזה, זה הוא הרגע המשמעותי ביותר ביום בו יש לנו שליטה על אילו מחשבות חדשות נכניס לפעילות המחשבתית שלנו. זהו הרגע הטוב ביותר ליצור לעצמנו מומנטום של מחשבה טובה וממוקדת מטרה ולאחוז בה מספר דקות ברצף עד להטמעתה, עד שנרגיש שהתחושה הטובה שהיא מקנה לנו מלווה אותנו לאורך היום.

בברכת התחלה חדשה וטובה בכל בוקר במהלך השנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Linkedin

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך